تور لنکاوی
ژانویه 3, 2017
تور دبی
ژانویه 3, 2017

تور سنگاپور

اطلاعات کلی کشور سنگاپور
پایتخت: سنگاپور
زبان رسمی: چینی (77%) ، مالیایی (14%) ، تامیل (5%) ، و انگلیسی ، جملگی رسمی
نوع حکومت: جمهوری
واحد پول: دلار سنگاپور(Singapore dollar)
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان
امید طول عمر: 73:سال
جمعیت: 4,353,893نفر (July 2004 est.)
سنگاپور کلمه ای مالایی است و به معنای شهر شیر می باشد. سنگاپور کشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آنسنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیرهمالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور و یکی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است.
جغرافیا
سنگاپور جزیره ای کم ارتفاع است – با 56 جزیره ی کوچکتر- که به واسطه ی گذرگاه به شبه جزیره ی مالایا متصل است. این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است. پایتخت کشور سنگاپور می باشد که یکی از تمیزترین و زیبا ترین پایتخت ها است . ساختمانهای بلند که اکثرا” به رنگ روشن می باشند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث شده که تصویر زیبایی از این شهر ایجاد نماید، گویی که کل شهر از ابتدا بر روی مدل معماری ساخته شده است. ساختمانهای بلند، تابلو تبلیغاتی برندهای معروف دنیا و ماشینهای شیک و آخرین مدل را می توان از مهمترین شناسه های شهر سنگاپور نام برد.

تاریخ
سنگاپور را سِر استامفورد رفلز برای شرکت هند شرقی بریتانیا احیا کرد (1819) ، و به صورت بندری برای بارگیری قلع و لاستیک مالایا به سرعت توسعه یافت . این سرزمین جمعیتی چند ملیتی به خود پذیرفت و به پایگاه بریتانیایی استراتژیکی مبدل شد . از 1942 تا 1945 به اشغال ژاپن در آمد ، در 1959 به خود گردانی رسید ، در 1963 به فدراسیون مالزی پیوست و در 1965 از آن خارج گشت . سنگاپور از زمان استقلال تحت حکومت مقتدرانه لی کوان یو (متولد 1923 ؛ نخست وزیر از 1965 تا 1991) ثروتمند شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *